আপোনাৰ দলক লগ ধৰক

অটল অমৃত অভিযান সংস্থা, অসম

ঠিকনা: কাৰ্য্যালয় নং.:৩য় মহলা, নয়নতাৰা চুপাৰ মাৰ্কেট কমপ্লেক্স, ছয় মাইল, জি.এছ ৰ’ড, গুৱাহাটী-২২

ৰূপায়ণৰ সহায়ক সংস্থা

এমডিআই ইণ্ডিয়া আৰু মেডি এচিষ্টক আয়ুস্মান ভাৰত(পিএমজেএৱাই) আঁচনিৰ বাবে ইমপ্লিমেন্টেশ্বন চাপোৰ্ট এজেন্সী(আইএছএ) হিচাপে নিযুক্ত কৰা হয় | এমডিআই ইণ্ডিয়া নিম্নলিখিত কাৰ্য্যকলাপসমূহৰ বাবে দায়বদ্ধ হয় |

  • তালিকাভুক্তি স্বত্বভোগীসকল
  • চিকিৎসালয়ৰ তালিকাভুক্তকৰণ
  • গ্রাহক সমর্থন
  • অভিযোগ সমাধান, আৰু অধিক

আপোনাৰ আইএছএ সম্পর্কে অধিক

জিলা কর্মকর্তাসকল

The district team, led by the Deputy Commissioners (or Principal Secretary in select districts), are responsible to ensure that the scheme is implemented by the ISA in a proper and robust manner. A Nodal Officer (of the rank of ADC / Joint Secretary) is identified in each district to coordinate with the ISA at the ground level. The Nodal Officer is supported by designated Block and Village Nodal Officers.

ৰাজ্যত এএএ আঁচনিৰ কাম সুচল ভাৱে চলিবলৈ, স্বাস্থ্য আৰু পৰিয়াল কল্যাণ বিভাগৰ অধীনত সকলো জিলা চিকিৎসালয়ৰ সকলো স্বাস্থ্য সেৱাৰ সংযুক্ত পৰিচালকসকল আৰু অধীক্ষকসকলক ইয়াৰ দ্বাৰা এই আঁচনিৰ অধীনত প্ৰসংগিত ৰোগীসকলৰ বাবে জিলাভিত্তিক ন’ডেল বিষয়া হিচাপে মনোনীত কৰা হয় |

আৰোগ্য মিত্রসকল

আৰোগ্য মিত্রসকল স্বাস্থ্য সমন্বয়কাৰী যিসকলে এটা নেটৱৰ্ক চিকিৎসালয়ত তেওঁলোকৰ চিকিৎসালয়ত ভর্তিৰ সময়ত স্বত্বভোগীসকলক সুবিধা কৰি দিয়ে। আৰোগ্যমিত্রই স্বত্বভোগীসকলৰ বাবে সাহায্যকাৰী আৰু বন্ধু হিচাপে কাম কৰে:

  • আঁচনিৰ সম্পর্কে অধিক জানক
  • নেটৱৰ্ক চিকিৎসালয়ত এক হেল্পডেস্ক পৰিচালনা কৰে
  • ডাক্তৰ, বাসস্থান, দৈনিক ভাট্টা, ইত্যাদি সৈতে পৰামর্শ লোৱাটো সুচল কৰে ।
  • অস্ত্রোপচাৰ সম্পর্কত ৰোগীক পৰামর্শ দিয়া আৰু পূৰ্ব-অনুমোদনৰ বাবে প্রয়োজনীয় কাগজ,নথিপত্ৰসমূহৰ সৈতে সাহায্য কৰে, আৰু কিছু অধিক।

ভূমিকা আৰু দায়িত্বৰ ওপৰত বিস্তাৰিত তথ্যৰ বাবে প্ৰচাৰপত্ৰৰ আঁচনি ডাউনলোড কৰক।

অসমীয়াত চাওঁক ইংৰাজীত চাওঁক